jak zrobic pacynki z lyzek diy

PACYNKI Z DREWNIANYCH ŁYŻEK

Pacynki z drewnianych łyżek to najlepszy przepis na zrobienie czegoś z niczego i świetną zabawę przy okazji. Wykonaj je wspólnie z dzieckiem, a potem wystawcie z ich pomocą teatrzyk lalek.

Jakie materiały są potrzebne, do wykonania pacynek z drewnianych łyżek?

  • drewniane łyżki
  • farby, najlepiej akrylowe
  • pędzelki
  • ołówek
  • papier ścierny
jak pomalowac drewniane lyzki dla dzieci diy

Jak krok po kroku wykonać pacynki z drewnianych łyżek?

KROK I – przygotowanie drewna

Na początek przetrzyj drewniane łyżki, na całej ich długości, papierem ściernym o gramaturze ok. 220. Tym samym przygotujesz drewno do malowania.

KROK II – naszkicowanie wzoru

Jeżeli drewniane łyżki zamierzasz malować wspólnie z dzieckiem, dobrym pomysłem będzie wspólne naszkicowowanie wzorów na łyżkach, za pomocą ołówka. Dzięki temu będziecie mogli w łatwy sposób wymazać ewentualne błędy. Jeżeli samodzielnie przygotowujesz pacynki z drewnianych łyżek, dla swojego dziecka, możesz pominąć ten krok.

KROK III – malowanie

Pomaluj drewniane łyżki za pomocą farb akrylowych i pędzelków o różnych grubościach. Wykaż się kreatywnością, ale pozwól też wprowadzić pewne modyfikacje swojemu dziecku. To nic, że wyjdzie pędzelkiem poza wyznaczone linie lub użyje innych kolorów, niż planowaliście na początku. Liczy się dobra zabawa.

KROK IV – zabawa w teatrzyk

Wystawcie przedstawienie z wykorzystaniem pacynek z drewnianych łyżek.

handmade z drewnianych lyzek dla dzieci diy

Wykonując swoje własne pacynki z drewnianych łyżek, możesz zainspirować się naszymi wzorami, które stworzyłyśmy wspólnie z córką. Możesz również zdecydować się na namalowanie postaci z konkretnych bajek, np. „Czerwonego Kapturka”, „czy bardziej współczesnej „Krainy Lodu”.

Podobał Ci się pomysł na wykorzystanie starych, drewnianych łyżek. Śledź mój profil @czwartepietroblog na Instagramie, żeby być na bieżąco z naszymi projektami DIY z drewna.

Dodaj komentarz