Cześć, jestem Kasia

… Inżynier Cukiernik, pasjonatka słodkich wypieków i ciemnych fotografii.

inzynier cukiernik strona o mnie

Kilka ciekawostek o mnie:

  1. Kocham ciemną czekoladę, kremy na bazie bitej śmietany i sezonowe owoce, a najbardziej połączenie tego wszystkiego w jednej kombinacji.
  2. Moje ulubione wypieki to wszelkie wariacje na temat ciast biszkoptowych, kruchych i drożdżowych.
  3. Wielką frajdę sprawia mi wyszukiwanie i dzielenie się z innymi ciekawostkami o ciastach i deserach, które przygotowuję.
  4. Lubię przedstawiać świat w ciemnych barwach, ale tylko na fotografiach.
  5. Mój dziadek był młynarzem, więc mogę śmiało powiedzieć, że zamiłowanie do mąki mam we krwi.
  6. Z wykształcenia jestem magistrem inżynierem… budownictwa, więc do każdego przepisu podchodzę jak do technicznego projektu, w którym proporcje składników, metoda wykonania oraz użyte narzędzia, decydują o sukcesie całego przedsięwzięcia.
  7. Uwielbiam piec, ale jeszcze bardziej lubię karmić moimi wypiekami innych. Na każde spotkanie z rodziną lub znajomymi przychodzę z blachą ciasta, a z każdej wizyty u mnie, moi bliscy wychodzą ze słodkim pakunkiem.

Co znajdziesz na mojej stronie ?

Moje ulubione rodzaje wypieków to ciasta rustykalne, najlepiej z jabłkami lub wiśniami (jabłka pod ciastem), ale na mojej stronie znajdziesz przepisy tradycyjne (babka marmurkowa) i nowoczesne (kostka porzeczkowa), szybkie i łatwe w wykonaniu (śliwki w czekoladzie), jak również te bardzo skomplikowane i pracochłonne (Zygmuntówka), codzienne (placek drożdżowy z rabarbarem), oraz te na specjalne okazje (mus szampański).

Gdzie możesz mnie znaleźć ?

Strona internetowa: czwartepietro.pl

Facebook: @inzyniercukiernik

Instagram: @inzyniercukiernik